Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 marca 2018 r.

V Niedziela Wielkiego Postu

Bóg zapłać za złożone dziś ofiary !

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 15.45.
 2. W poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18.00 o. Prowincjał Antonin Brząkalik poświęci ikonę św. Józefa. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie rodziny i małżeństwa przeżywające jakieś trudności czy kryzysy. Rozpoczynamy nabożeństwem do św. Józefa o godz. 17.30, następnie Msza św. zakończona udzieleniem specjalnego indywidualnego błogosławieństwa.
 3. Droga Krzyżowa – w piątek rano oraz o 17.30 z wyczytaniem wypominek za zmarłych. Zebrane ofiary przeznaczymy na kontynuowanie prac remontowych w salkach pod kościołem.
 4. Wspólnota Rodzin Szensztackich zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 18.00 Msza św., a po niej spotkanie w klasztorze.
 5. W przyszłą niedzielę, zwaną Niedzielą Męki Pańskiej lub Palmową, rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie palm. Przypominamy, że zgodnie z zasadami wprowadzonymi
  w naszej archidiecezji procesja rezurekcyjna odbędzie się w sobotę w nocy po Wigilii Paschalnej.
 6. Także w przyszłą ks. Arcybiskup zaprasza wszystkich młodych do Katedry na Spotkanie Młodzieży naszej archidiecezji. O godz. 14.00 przewidziana jest Eucharystia.
 7. Pod chórem jest „KOSZ MIŁOSIERDZIA” na dary dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Można także złożyć do skarbony obok ofiarę na ten cel. Za wszelki dar serca – dziękujemy.
 8. Pod chórem można nabyć paschaliki – świece CARITAS, w cenie 6 zł., zaś do specjalnie oznaczonej skarbony na filarze można złożyć ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy.
 9. Za tydzień kolekta będzie na potrzeby archidiecezji.
 10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego.
 11. Wyjazd autokarowy na Kalwarię Panewnicką w piątek 23 marca o godz. 16.30. Prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii najpóźniej do środy. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt przejazdu 10 zł.
 12. Od 24 czerwca do 8 lipca planujemy wyjazd rekolekcyjny w duchu Oazy Dzieci Bożych do Międzybrodzia Żywieckiego. Zapraszamy dzieci z grup parafialnych oraz dzieci ze szkoły podstawowej
  w wieku od 8 do 12 lat.
 13. W poniedziałek 26 marca po Mszy św. wieczornej spotkanie rady parafialnej w klasztorze

Rekolekcje dla dzieci szkolnych
będą w Wielkim Tygodniu, od 26-28 marca.
Poprowadząje Siostry Służebniczki Martina i Dobrosława z Panewnik