Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 GRUDNIA 2017 r.

III NIEDZIELA ADWENTU

“GAUDETE”

Duch, który umacnia miłość

 

Za waszą modlitewną obecność
i złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby parafii – ogrzewanie kościoła i klasztoru – serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

 1. Zapraszamy na nieszpory adwentowe dziś o godz. 16.00.
 2. Dziś także (w niedzielę), o godz. 14.00 w klasztorze spotkanie FZŚ.
 3. Do „KOSZA MIŁOSIERDZIA”, znajdującego się pod chórem, można jeszcze składać produkty żywnościowe dla potrzebujących rodzin naszej parafii. Można także złożyć do skarbony obok ofiarę na ten cel. Za wszelki dar serca – dziękujemy.
 4. Msze roratnie dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 6.45, w sobotę ostatnia Msza roratnia o 7.00, proszę dzieci o przyniesienie kalendarzy adwentowych w tym dniu. Dla dorosłych Msze roratnie w środę i piątek o godz. 18.00.
 5. W poniedziałek, Dzień Przymierza Ruchu Szensztackiego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 Kręgi i Rodziny Szensztackie.
 6. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian.
 7. Plan dodatkowej spowiedzi przedświątecznej, którą rozpoczynamy od czwartku, rozpisany jest na plakacie na drzwiach kościoła i w gablocie. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatni dzień.
 8. Z racji, że w tym roku wigilia wypada w niedzielę porządek Mszy św. w naszym kościele będzie następujący 00, 9.00, 11.00 i wyjątkowo o godz. 13.00. Są jeszcze wolne dwie intencje w czasie Pasterki.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, szczególnie Gościa Niedzielnego; pod chórem można nabyć świece CARITAS i opłatki oraz kartki i ozdoby świąteczne, zrobione przez dzieci naszej parafii. Natomiast w zakrystii lub w kancelarii można nabyć bilety na koncert „Betlejem w Spodku” w cenie 40, 60 i 80 zł. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 10. 27 grudnia rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin – kolęda 2018. Dokładny plan tras kolędowych zamieszczony jest w gablocie zewnętrznej oraz na stronie internetowej parafii. Rozpoczynamy o godz. 11.00, od ul. Woryny. W tym dniu swoje kolędowanie ulicami naszej dzielnicy będą miały dzieci i młodzież naszej parafii. Kolędnicy ruszą w trasę od godz. 9.00 do 12.00.
 11. Chętnych i zdecydowanych na wyjazd do Armenii w sierpniu przyszłego roku zachęcamy do zapisywania się na listę. Zapisy przyjmuje br. Dominik w klasztorze.
 12. Raz jeszcze pragniemy podziękować przede wszystkim dzieciom, ale i tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie świątecznego kiermaszu odpustowego oraz grupie panów, którzy postawili konstrukcję tegorocznej stajenki Bożonarodzeniowej, którzy przywieźli choinki, dziękujemy ofiarodawcy choinek z ul. Witosa; dziękujemy ekipie, która w tym roku podjęła się trudu udekorowania naszej stajenki. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać!.

Na ten nadchodzący tydzień bezpośrednich przygotowań do świąt Bożego Narodzenia
niech Pan obdarzy was pokojem i swoim błogosławieństwem!