Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

20 maja 2018 r.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Bóg zapłać wszystkim uczestnikom niedzielnej liturgii
za złożoną dziś ofiarę na prowadzenie prac remontowych
przy naszym kościele.

 

 1. Zachęcamy wszystkich, szczególnie dzieci, do udziału w nabożeństwach majowych, w tygodniu o 17.30, a w niedzielę o 16.00.
 2. W poniedziałek przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 oraz o 18.00.
 3. W czwartek natomiast obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 4. Od czwartku przeżywać będziemy także Triduum Maryjne przed pielgrzymką do MB Piekarskiej
  w rocznicę 700-lecia poświęcenia pierwszego kościoła w Piekarach. Zachęcamy również wszystkich mężczyzn i młodzieńców do udziału w pielgrzymce mężczyzn do sanktuarium MB w Piekarach Śl., która odbędzie się w przyszłą Niedzielę.
 5. W sobotę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. dla Dzieci Maryi, na którą zapraszamy także ich mamy, natomiast o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich mam z okazji ich święta.
 6. W niedzielę o 14.30 spotkanie FZŚ w klasztorze.
 7. Trasa procesji Bożego Ciała w tym roku będzie przebiegała ulicami: Franciszkańską, Plebiscytową, Nacyńska, Dolną, Pod Szybem i Leśną. Planowane miejsce ołtarzy: I – plac przy ul. Plebiscytowej; II – zakręt przy ul. Nacyńskiej i Dolnej; III – skrzyżowanie ul. Dolnej i Pod Szybem oraz IV – na ul. Leśnej na polanie przy posesji p. Wilczok. Prosimy o zgłoszenie się osób, które podejmą się przygotowania ołtarza I i II. W przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka na pokrycie kosztów zakupu nowych ołtarzy na Boże Ciało. Prosimy o zaangażowanie się okolicznych mieszkańców w przygotowanie ołtarzy, które można już odebrać w klasztorze.
 8. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – dla dzieci.
 9. Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Armenii w sierpniu tego roku. Zachęcamy do udziału. Szczegóły u br. Dominika.