Boże Ciało 2018 – prośba i podziękowanie

Prośba i podziękowanie

Drodzy Bracia i Siostry, w Uroczystość Bożego Ciała zwracam się do Was wszystkich z prośbą o liczny udział we Mszy św. i procesji teoforycznej. Proszę  okolicznych mieszkańców o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy, przystrojenie okien i domostw oraz trasy przejścia Najświętszego Sakramentu. Proszę także dziewczynki pierwszokomunijne o sypanie kwiatów. Górników, policjantów i innych reprezentantów różnych zawodów proszę o pomoc w niesieniu baldachimu, a przedstawicieli wspólnot parafii do niesienia pocztów sztandarowych.

Niech ten czas i miejsce stanie się także nie tylko kontynuacją tradycji, ale nade wszystko utrwaleniem i powrotem do czasów naszych ojców, matek, babć i dziadków, kiedy to Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej była wyjątkową w tym dniu publiczną manifestacją ich wiary w sakramentalną obecność Pana Jezusa. Niech tak będzie i teraz.

Dziękuję przy tej okazji wszystkim za złożone ofiary, zbierane przed kościołem w ubiegłą niedzielę na pokrycie części kosztów zakupu nowych ołtarzy na Boże Ciało oraz dziękuję za już wykonane prace przygotowawcze.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i błogosławię + 

o. Ernest OFM