KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ PRZED DIES EPISCOPI, OBCHODZONYM W UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ PRZED DIES EPISCOPI, OBCHODZONYM W UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 6.01.2020 r.
Drodzy Siostry i Bracia!
W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2020 roku, przeżywać będziemy we wspólnocie Kościoła misterium Boga, który w Jezusie Chrystusie objawia się całemu światu jako Pan i Zbawiciel wszystkich. W tym dniu Kościół na nowo uświadamia sobie swoją misyjną naturę i z odnowioną gorliwością podejmuje zadanie głoszenia Dobrej Nowiny o zbawieniu wszystkim narodom.
W tym radosnym dniu Kościół katowicki przeżywa Dies Episcopi; dziękując Bogu za posługę arcybiskupa metropolity katowickiego Wiktora Skworca w 22. rocznicę święceń biskupich, które przyjął w watykańskiej bazylice św. Piotra z rąk św. Jana Pawła II. Tego samego dnia będziemy obchodzić 5. rocznicę święceń biskupich dwóch biskupów pomocniczych: Marka Szkudło i Adama Wodarczyka.
Z dziękczynieniem łączymy prośbę o światło i moc Ducha Świętego dla codziennej służby pasterskiej Metropolity Katowickiego i jego Współpracowników, by przynosiła błogosławione owoce w życiu ludu Bożego. Serdecznie zapraszam duszpasterzy i wszystkich diecezjan do wspólnej modlitwy w parafiach; księży i przedstawicieli parafii, wspólnot i ruchów realizujących swój charyzmat w Archidiecezji Katowickiej zapraszam także do uczestnictwa w uroczystej Eucharystii, która pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa będzie sprawowana w tym dniu w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godzinie 12.
Zgodnie z tradycją po Mszy świętej pontyfikalnej nastąpi rozesłanie uczestników Orszaku Trzech Króli, którzy kolędując przejdą ulicami Katowic.
Z błogosławieństwem na przeżywanie Oktawy i całego Okresu Narodzenia Pańskiego
† Grzegorz Olszowski Wikariusz Generalny