BOŻE CIAŁO – BIAŁY TYDZIEŃ – PROCESJE

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – 16 czerwca 2022 r.

 • W oktawie Bożego Ciała i jednocześnie w tzw. „Białym Tygodniu”, w ścisłej duchowej jedności ze św. Bernadetą Soubirous, przeżywać będziemy Msze św. wraz z procesjami eucharystycznymi wokół kościoła według planu:
  Piątek – 18.00
  Sobota – 8.00
  Niedziela – 11.30
  Poniedziałek – 8.00
  Wtorek – 18.00
  Środa – 8.00; (a dla dzieci komunijnych o 10.45 w ramach Mszy szkolnej – będzie to tylko Msza św. bez procesji)
  Czwartek – 18.00 – (jest to DZIEŃ OJCA – modlić będziemy się za wszystkich tatusiów)
  Serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Dziewczęta w tych dniach zachęcamy do sypania kwiatów.
 • W najbliższą niedzielę, 19 czerwca, w godz. 10.00 do 14.00 na parkingu przy ul. Plebiscytowej będzie organizowana kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Szczegóły na gablocie Rady Dzielnicy.
 • Osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy procesyjnych, całej oprawie liturgicznej, pocztom sztandarowym i obecnym na procesji Bożego Ciała składamy podziękowanie.
 • Dziś o. Czesław udziela wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego, z którym związany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc udziela wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – 17 czerwca 2022 r. Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy, Metropolita Katowicki zachęca do podjęcia innej formy pokuty w postaci modlitwy lub dowolnego dzieła miłosierdzia.

 

 • (Na Mszy o godz. 8.00: Porządek procesji: krzyż, poczty sztandarowe grup dziecięcych, pozostałe delegacje ze sztandarami, dziewczęta sypiące kwiaty, służba liturgiczna, asysta z NS i pozostali wierni. Zatrzymamy się przy ołtarzach: przy klasztorze na parkingu, na parkingu przy ul. Plebiscytowej, przy kaplicy św. Floriana oraz przy posesji Rodzinnego Domu Dziecka. Po powrocie na plac kościelny zostanie odśpiewany hymn dziękczynienia i błogosławieństwo „na cztery strony świata”. Prosimy o zabrane ze sobą przygotowanych na ławkach śpiewników. Włączając się we wspólny śpiew, publicznie wyznajmy naszą wiarę w bliską obecność Pana Boga.)