Intencje Mszy św.

Intencje i nabożeństwa bieżącego tygodnia

SOBOTA, 15 stycznia
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 1. Za ++ Zofię, Elżbietę i Teodora Cudo
  2. za ++ Marię Paszek w 21 rocznicę śmierci i Klarę Segrodnik w 16 rocznicę śmierci
Po Mszy Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy 
18.00 Za ++ Ryszarda i Annę Zieleźny, ++ rodziców i krewnych z obu stron
 
NIEDZIELA, 16 STYCZNIA
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 Za ++ Teresę, Huberta Gogolok, ++ rodzic., rodzeństwo i pokrew. z obu stron oraz dusze czyśćcowe
10.00 W intencji Hieronima w 75 rocznicę urodzin, w podziękowaniu za dar życia – TD
11.30 KOLĘDOWANIE Z CHÓREM MICKIEWICZ z Niedobczyc
12.00 W intencji Teresy Cichoń w 70 rocznicę urodzin, w podziękowaniu za dar życia – TD
19.30 Za + Marię Gadzińską w 1 rocznicę śmierci
 
PONIEDZIAŁEK, 17 stycznia – św. Antoniego, opata
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 Za ++ Alojzego, Matyldę i Annę Wałach
 
WTOREK, 18 stycznia – DZIEŃ SZENSZTACKI
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
18.00 W intencjach Ruchu Szensztackiego – o dary Ducha Świętego dla rodzin i kręgów oraz łaskę sanktuarium szensztackiego w naszej archidiecezji
Po Mszy Nabożeństwo do MB Trzykroć Przedziwnej 
   
ŚRODA, 19 stycznia – św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 Za ++ Waltera, Janusza i Jerzego Szymurów
 
CZWARTEK, 20 stycznia
17.30 (w kaplicy adoracji NS) – za + Wilhelma Michalskiego w I rocznicę śmierci
18.00 1. Za + Urszulę Siodłoczek – gerg.
  2. Za wszystkich darczyńców, wolontariuszy i ludzi dobrej woli, którzy pomogli w trudnym doświadczeniu życiowym uporania się po pożarze – od Stefana i Henryki Głowackich
Po Mszy Nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu – o pokój na świecie oraz życie zgodne z Ewangelią Chrystusową i Bożą ekologią
   
PIĄTEK, 21 stycznia – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – Za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 1. w intencji czcicieli Bożego Miłosierdzia – o wszelkie dary Bożych łask i rozwój Dzieła w parafii
  2. za ++ z rocznych wypominek
Po Mszy Nabożeństwo Bożego Miłosierdzia 
   
SOBOTA, 22 stycznia
8.00 W intencji Macieja w rocznicę urodzin, w podzięk. za dar życia, z prośbą o łaskę umocnienia wiary i z prośbą o wszelkie Boże łaski i duchowe siły do realizowania Bożej woli w codzienności
Po Mszy Nabożeństwo do MB Częstochowskiej 
17.15 (w kaplicy adoracji NS) – Za + Grzegorza Kuszka w 30 dniu po śmierci
18.00 Za + Urszulę Siodłoczek – greg.
 
NIEDZIELA, 23 STYCZNIA – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 Dziękczynna: za dar życia małego Stasia Konsek, z prośbą o wszelkie dary Bożych łask i błogosł.
10.00 W intencji rodziny Rocznik – o wszelkie dary Bożych łask i błogosławieństwo na Nowy Rok
Po Mszy KOLĘDOWANIE DLA RODZIN Z DZIEĆMI Z P. ANIĄ POTEMPĄ
12.00 1. W intencji nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. i kapłanów posługujących chorym i starszym wiekiem w naszej parafii – od podopiecznych
  2. W intencji Emilii Żydek w I rocznicę urodzin, w podziękowaniu za dar życia z prośbą o wszelkie dary Bożych łask i błogosł.
19.30 Za ++ Irenę i Franciszka Grzegoszczyk w rocznice śmierci
 
PONIEDZIAŁEK, 24 stycznia – św. Franciszka Salezego, bpa i dK
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 Za + Stanisława Pydyn
 
WTOREK, 25 stycznia – ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA APOSTOŁA
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
18.00 Za + Elżbietę Chłodek w 4 rocznicę śmierci
 
ŚRODA, 26 stycznia
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 Za ++ Annę i Henryka Broża
Po Mszy Nabożeństwo do św. Józefa – patrona ojców, konających, pracujących i opiekuna Kościoła św.
   
CZWARTEK, 27 stycznia
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
18.00 Rezerwacja – RDD
 
PIĄTEK, 28 stycznia – św. Tomasza z Akwinu
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 Za + Annę Marię Jarzyna w rocznicę śmierci
15.00 Spotkanie modlitewne grupy Bożego Miłosierdzia
   
SOBOTA, 29 stycznia
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 Za + Rudolfa Pieter – od grupy Bożego Miłosierdzia
Po Mszy Nabożeństwo do MB Zamysłowskiej  
17.15 Za + Kornelię Kubica – w 30 dniu po śmierci
18.00 1. Za + Kryspina Głąbica w rocznicę śmierci
  2. Za + Antoniego Kikowskiego w 30 dniu po śmierci
 
NIEDZIELA, 30 STYCZNIA
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 W intencji Anny z prośbą o szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia
10.00 W intencji Małgorzaty w 1 rocznicę urodzin oraz w intencji Gabrieli w kolejną rocznicę urodzin z prośbą o wszelkie Boże łaski i duchowe siły do realizowania Bożej woli w codzienności
12.00 W intencji Jerzego Kojzara w 60 rocznicę urodzin w podziękowaniu za dar życia i z prośbą o wszelkie Boże łaski i duchowe siły do realizowania Bożej woli w codzienności – TD
19.30 W intencji Anny Gaszka w rocznicę urodzin, w podziękowaniu za dar życia i z prośbą o wszelkie Boże łaski i duchowe siły do realizowania Bożej woli w codzienności
 
PONIEDZIAŁEK, 31 stycznia – św. Jana Bosco, prezb.
8.00 Za + Urszulę Siodłoczek – greg.
 
WTOREK, 1 luty 
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
18.00 w intencji współpracowników parafii i klasztoru, grup i wspólnot duszpasterskich naszej parafii;
w intencji chorych, cierpiących i starszych wiekiem parafian, którzy poprzez swoją modlitwę
i ofiarowane cierpienie wspomagają naszą parafię oraz franciszkańską na Zamysłowie; w intencjach wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców klasztoru i parafii; w intencji redakcji Niepokalanej, Rady Duszpasterskiej – o błogosławieństwo Boże, Dary Ducha Świętego i zdrowie;
Po Mszy Nabożeństwo do św. Antoniego Padewskiego
   
ŚRODA, 2 luty – MB GROMNICZNEJ, DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO, OFIAR. PAŃSKIE

ZBIÓRKA OFIAR NA ZAKONY KONTEMPLACYJNE,
PODCZAS KAŻDEJ MSZY ŚW. POŚWIECENIE GROMNIC

Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 W intencji Rity – o wszelkie Boże błogosławieństwo, wypełnienie się woli Bożej i o dobre przygotowanie się do godziny śmierci
18.00 Za ++ Marię i Teodora Cyran oraz za ++ dzieci
  Podczas Mszy poświęcenie świec dzieci piewrszo i wczesnokomunijnych
Po Mszy KOLĘDOWANIE Z ZESPOŁEM BEBIKI
   
I CZWARTEK, 3 luty – wspomnienie św. Błażeja
NA KAŻDEJ MSZY ŚW. BŁOGOSŁAWIEŃSTWO KU CZCI ŚW. BŁAŻEJA
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 Za + Marię Dębską
17.30 Okazja do spowiedzi dla dzieci
18.00 Za + Janinę Banasiak – od sąsiadów
Po Mszy Nabożeństwo pierwszoczwartkowe i rozpoczęcie ekspiacyjnej adoracji NS
19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 24.00
   
I PIĄTEK, 4 luty 
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 Za ++ Norberta Warneckiego i Helenę Sycha-Warnecką
Po Mszy Nabożeństwo pierwszopiątkowe
15.00 Spotkanie modlitewne grupy Bożego Miłosierdzia
17.00 Godzina Święta i dodatkowa okazja do spowiedzi
18.00 Za + Jana Dziewior oraz Adama Wawocznego – od sąsiadów z ul. Dolnej
 
I SOBOTA, 5 luty – św. Agaty, dziewicy i męczennicy
PODCZAS KAŻDEJ MSZY ŚW. POŚWIECENIE WODY, SOLI I CHLEBA KU CZCI ŚW. AGATY
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 W intencji FZŚ z Zamysłowa z prośbą o wszelkie dary Bożych łask
Po Mszy Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP
18.00 Za + Joachima Wieczorek
Po Mszy Nauki Przedchrzcielne
   
NIEDZIELA, 6 luty 
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
8.00 Za + Józefę i męża Bronisława Wawocznych
10.00 Za + Sylwię Langer – od teściów
12.00 W intencji Teresy Nowrot w 60 rocznicę urodzin, w podziękowaniu za dar życia i z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego, wszelkie Boże łaski i duchowe siły do realizowania Bożej woli w codzienności oraz o błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla całej rodziny – TD
15.00 CHRZTY I ROCZKI: Remigiusz Grzegorz Furgoł (R.); Emilia Żydek (R.); Dominika Milena Makosz (R.)
19.30 Za ++ Klarę i Wincentego Kroczek
 
PONIEDZIAŁEK, 7 luty
8.00 Za + Urszulę Siodłoczek – greg.
 
WTOREK, 8 luty 
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
18.00 Za ++ Adama Palar i ++ rodzeństwo
 
ŚRODA, 9 luty
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Ninę – o radość wieczną
8.00 Za + Marię Dyrbuś
 
CZWARTEK, 10 luty – św. Scholastyki, dziewicy
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg.
17.30
Za + Andrzeja Liszkę – w 30 dniu po śmierci
18.00 Za + Sylwię Langer – od Rady Dzielnicy Zamysłów
Po Mszy Nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu – o pokój na świecie oraz życie zgodne z Ewangelią Chrystusową i Bożą ekologią
   
PIĄTEK, 11 luty – DZIEŃ CHOREGO – wspomn. MB z Lourdes
Ad lib. (w kaplicy klasztornej) – za + Urszulę Siodłoczek – greg. (30 – ostatnia)
8.00 Za ++ Eugenię i Rudolfa Marcol
Po Mszy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
11.00 W intencji starszych i chorych parafian – z okazji ich święta patronalnego
  W czasie Mszy św. – namaszczenie chorych
15.00 Spotkanie modlitewne grupy Bożego Miłosierdzia
   
SOBOTA, 12 luty – WIGILIA DNIA FATIMSKIEGO
8.00 W int. małżeństw, szczególnie tych przeżywających trudności, zagrożonych rozpadem, o uświęcenie rodzin. Zawierzamy: dzieci i młodzież, prosząc o łaskę trwania w całkowitej abstynencji, trzeźwości
i czystości, a także zawierzamy dzieło modlitwy rodziców za dzieci w Różach Różańcowych
Po Mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP  
13.30 W intencji Franciszka Latos w 1 rocznicę urodzin , w podziękowaniu za łaskę chrztu i dar życia
17.30 Procesja Światła i I cz. różańca fatimskiego
18.00 W intencji czcicieli MB Fatimskiej o wszelkie dary Bożych łask i rozwój Dzieła fatimskiego
Po mszy II cz. Różańca fatimskiego i Apel Maryjny
   
NIEDZIELA, 13 luty – DZIEŃ FATIMSKI
8.00 Za + Aleksandrę Koch we wspomnienie ziemskich urodzin
10.00 W intencji Bernadety Kuśka w 60 rocznicę urodzin, w podziękowaniu za dar życia i z prośbą o wszelkie Boże łaski i duchowe siły do realizowania Bożej woli w codzienności – TD
12.00 W intencji Ireneusza i Marii Jajko w 50 rocznicę ślubu w podziękowaniu za dar sakramentu i związanych z nim łaskami, z prośbą o zdrowie oraz dary Ducha Świętego, dalsze Boże błogosławieństwo w realizowaniu małżeńskiego i rodzinnego życia – TD
19.30 Za + Agnieszkę Ficek
 
PONIEDZIAŁEK, 14 luty – ŚWIĘTO ŚW. CYRYLA I METODEGO, PATRONÓW EUROPY
8.00 1. Za + Joachima Szymika – od rodziny Kubica
  2. za ++ Marię i Alojzego Paszek
 
WTOREK, 15 luty 
18.00 Za ++ Stanisława Oleś w 7 rocznicę śmierci oraz ++ rodziców i teściów
 
ŚRODA, 16 luty
8.00 W intencji Dezyderego Wojaczek w 65 rocznicę urodzin w podziękowaniu za dar życia i z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego, wszelkie Boże łaski i duchowe siły do realizowania Bożej woli w codzienności oraz o błogosławieństwo Boże i opiekę MB dla całej rodziny – TD
 
CZWARTEK, 17 luty 
18.00 Za + Alfreda Dyrbuś
Po Mszy Nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu – o pokój na świecie oraz życie zgodne z Ewangelią Chrystusową i Bożą ekologią
   
PIĄTEK, 18 luty – DZIEŃ SZENSZTACKI i DZIEŃ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
8.00 1. W intencji czcicieli Bożego Miłosierdzia – o wszelkie dary Bożych łask i rozwój Dzieła
  2. za ++ z rocznych wypominek
Po Mszy Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia
   
SOBOTA, 19 luty 
8.00 Za ++ Zofię i Macieja Kroczek, Marię i Wiktora Malina
Po Mszy Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy
14.00 W intencji Józefa i Zyty Marcol w rocznicę ślubu w podziękowaniu za dar sakramentu i związanych z nim łaskami, z prośbą o zdrowie oraz dary Ducha Świętego, dalsze Boże błogosławieństwo w realizowaniu małżeńskiego i rodzinnego życia
18.00 Za ++ Michalinę i Stanisława Bednorzów i ich rodziców z obu stron
 
NIEDZIELA, 20 luty 
8.00 Za + Alojzego, Marię i Damiana Rocznik
10.00 Za + Franciszka Ryszkę – od sąsiadów
12.00 Za ++ rodziców Otylię i Joachima Rum
19.30 Za + Zofię Bartosz
 
PONIEDZIAŁEK, 21 luty
8.00 Za + Hildę Brzezinka
 
WTOREK, 22 luty – ŚWIĘTO KATEDRY ŚW. PIOTRA
18.00 Za ++ Roberta i Otylię Chruszcz
 
ŚRODA, 23 luty – św. Polikarpa, bpa i męczennika
8.00 Za ++ Pawła i Annę Mandrela, ich rodziców i córkę Krystynę, ++ Augustyna i Marię Hanak, ich synów i Synową
Po Mszy Nabożeństwo do św. Józefa – patrona ojców, konających, pracujących i opiekuna Kościoła św.
   
CZWARTEK, 24 luty 
18.00 Za ++ Marię i Justyna (m) Ochojskich, Annę i Alfonsa Marcol
Po Mszy Nabożeństwo do św. Franciszka z Asyżu – o pokój na świecie oraz życie zgodne z Ewangelią Chrystusową i Bożą ekologią
   
PIĄTEK, 25 luty 
8.00 Za ++ Różę i Józefa Zimoń oraz ich rodziców
Po Mszy Nabożeństwo Drogi Krzyżowej
15.00 Spotkanie modlitewne grupy Bożego Miłosierdzia
   
SOBOTA, 26 luty 
8.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące – o łaskę przejścia do wiecznej radości z Bogiem
Po Mszy Nabożeństwo do MB Częstochowskiej
18.00 W intencji Gabrieli w 50 rocznicę urodzin w podziękowaniu za dar życia i z prośbą o wszelkie Boże łaski i duchowe siły do realizowania Bożej woli w codzienności – TD
 
NIEDZIELA, 27 luty 
8.00 Za ++ z rodzin Piechaczek, Czogała, Wyżgoł i Zydek
10.00 Za + Aleksandrę Dorobis w 1 rocznicę śmierci
12.00 W intencji Michaliny Moroń w 50 rocznicę urodzin w podziękowaniu za dar życia i z prośbą o wszelkie Boże łaski i duchowe siły do realizowania Bożej woli w codzienności – TD
19.30 W intencji Adama Gaszka w rocznicę urodzin w podziękowaniu za dar życia i z prośbą o wszelkie Boże łaski i duchowe siły do realizowania Bożej woli w codzienności
 
PONIEDZIAŁEK, 28 luty
8.00 W intencji grupy Bożego Miłosierdzia w 17 rocznicę założenia