PARAFIALNA KSIĘGA KONDOLENCYJNA

Z okazji śmierci papieża seniora Benedykta XVI został utworzona niniejsza Księga.
Wpisy do niej można przysyłać na adres email parafii zamyslow@katowicka.pl  (wciśnięcie linka przekieruje bezpośrednio na adres meilowy parafii)

Zostaną one opublikowane w tym miejscu. Na wpisy czekamy do dnia pogrzebu, czyli do 5 stycznia.

Dziękujemy Bogu za to, że zostałeś następcą Jana Pawła II, Tobie za to, że zawsze stałeś po stronie prawdy Ewangelii, za to, że trzymałeś się tradycyjnych wartości. Dziękujemy Ci za to, że dążyłeś do dialogu między Kościołem a polityką, a problemy Kościoła widziałeś globalnie. Pozostaniesz w naszych sercach jako duszpasterz miłości. (Rodzina z Zamysłowa)

+++

Z głębi serca dziękuję Ci, Ojcze Święty Benedykcie XVI, za motu proprio “Summorum Pontificum”. Dzięki temu dekretowi Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim, odprawiana jest w wielu kościołach na świecie, także w Rybniku. W liście do biskupów napisałeś: “To, co było święte dla minionych pokoleń, co uważały za święte, świętym pozostaje i wielkim także dla nas (…) Skłania nas to do tego, byśmy zachowali i chronili bogactwa będące owocem wiary i modlitwy Kościoła i byśmy dali im odpowiednie dla nich miejsce.” Dobry Boże, obdarz zmarłego radością życia wiecznego i spraw, by Summorum Pontificum, kluczowy dekret pontyfikatu Benedykta XVI, pozostał w mocy. (Halina Wilk)

+++

Dziękujemy Bogu za pontyfikat papieża Benedykta XVI, za pielgrzymkę papieża do Polski oraz wypowiedziane wówczas przez niego słowa. Byłeś z nami, jesteś z nami i zostaniesz z nami w naszej pamięci. (Rodzina Wałach)

+++

Dziękujemy papieżowi Benedyktowi XVI za Jego piękny, nieoceniony i niedoceniony pontyfikat, będzie nam brakować Jego cichej obecności, wierzymy, że teraz patrzy na nas z Domu Ojca. (Bożena i Jan Glenz)

+++

Dziękuję Ci Boże za papieża Benedykta XVI. Był wspaniałym teologiem i ogromnym darem dla kościoła oraz “prostym i skromnym pracownikiem Winnicy Pańskiej”. Dziękuję za Jego przychylność i sympatię dla tworzenia wspólnot Drogi Neokatechumenalnej do której należę. Proszę Cię Panie, abyś przyjął go Twojej wiecznej Chwały. (Magda)

+++

W dobrych zawodach wystąpiłeś, bieg ukończyłeś, wiary dochowałeś, niech Dobry Bóg nałoży Ci wieniec Chwały. Spoczywaj w pokoju pasterzu Benedykcie. (Roman)

+++
Sercem i modlitwą łączymy się duchowo ze wszystkimi, dla których osoba i cały dorobek życia, a nade wszystko wierna i nieoceniona obecność papieża seniora Benedykta XVI była, jest i pozostanie wielką wartością. Módlmy się o radość życia wiecznego dla niego, dla ludzi – o nawrócenie, a dla świata – o pokój. (Franciszkanie z Zamysłowa)

+++

Odszedł wielki przyjaciel Polski i św. Jana Pawła II, strażnik czystości wiary, największy filozof XX i XXI wieku. Niech odpoczywa w pokoju (Damian Dębski)

+++

Odszedł dobry i Boży człowiek. Bogu niech będą dzięki za jego życie i to, co zdziałał w nim dla kościoła i świata. Niech Pan Bóg przyjmie go do swojej chwały. (Michał)

+++

Po ludzku myśląc, będzie brakować tej cichej obecności, jednak patrząc z perspektywy wieczności, ufam, że mamy orędownika przed Jezusem. Dziękuje! Dziękuje także za pielgrzymkę do Polski w 2026 r. i to przesłanie: „Trwajcie mocni w wierze!” (Parafianka)