KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO PRZED ŚWIĘCENIAMI DIAKONATU

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO PRZED ŚWIĘCENIAMI DIAKONATU

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO
PRZED ŚWIĘCENIAMI DIAKONATU

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry!
W najbliższą sobotę, 23 lutego, o godz. 10:00 w kościele Bożego Narodzenia, w Rudzie Śląskiej-Halembie odbędą się święcenia diakonatu. Przyjmie je dwóch akolitów z naszego Śląskiego Seminarium i kandydat kończący seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń.
Od dnia dzisiejszego kandydaci przeżywać będą tygodniowe rekolekcje. Zachęcam, by im duchowo towarzyszyć w modlitwie osobistej i wspólnotowej.
Do udziału w liturgii święceń serdecznie zapraszam wszystkich wiernych parafii ich pochodzenia, zapraszam młodzież z parafii dekanatu kochłowickiego, a szczególnie Zespoły Służby Liturgicznej z opiekunami. Niech Wasza obecność będzie dla kandydatów do święceń umocnieniem i czytelnym znakiem wsparcia.
Zapraszamy osoby należące do grona Przyjaciół Seminarium, jak i do grup wspierających swą modlitwą kapłanów i nowe powołania.
Serdecznie proszę wszystkich diecezjan o modlitwę w intencji przyszłych diakonów oraz o łaskę nowych powołań do wyłącznej służby Ewangelii. Prośmy „Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2). Módlmy się wszyscy za młodych powołanych, aby mieli odwagę pójść za głosem powołującego Chrystusa.
Wszystkim zgromadzonym na niedzielnej Eucharystii udzielam pasterskiego błogosławieństwa: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

† Wiktor Skworc
ARCYBISKUP METROPOLITA
KATOWICKI

VA I – 7955/19
Katowice, 14.02.2019 r.

Comments are closed.