PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ POLSKI – BIAŁORUŚ

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW PÓŁNOCNO-WSCHODNIEJ POLSKI – BIAŁORUŚ

TERMIN: 24 czerwca – 1 lipca 2019 r.
CENA: 2.050 zł/os (grupa min. 40 osób)

1 dzień:
Wyjazd z miejsca zbiórki w Zamysłowie po Mszy św. ok. godz.7.00. Przejazd do Jabłecznej, zwiedzanie Prawosławnego Manasteru św. Onufrego. Następnie przejazd do Kodnia do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Zwiedzanie Sanktuarium, udział we Mszy św. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie, przekroczenie granicy Brześć-Terespol. Przyjazd do centrum i zwiedzanie Brześcia z polskojęzycznym przewodnikiem, mi. Twierdza Brzeska, sobór św. Mikołaja, Kościół Podwyższenia Krzyża św., cmentarz wojenny, deptak na ul. Sowieckiej, rzeźby na ul. Gogola, inne zabytki miasta. Zwiedzanie Janowa (dawniej Janów Poleski), miasta ściśle związanego z postacią Napoleona Ordy, artysty dzięki którego szkicom odbudowano wiele białoruskich zabytków. W Janowie16 maja 1657 poniósł męczeńską śmierć z rąk Kozaków Andrzej Bobola. Wizyta w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli, Przejazd do Pińska, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie, msza święta w Bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pińsku, zwiedzanie Pińska – w programie m.in. Rynek z Katedrą, Dom Ryszarda Kapuścińskiego, Kollegium Jezuitów. Przejazd do Łogiszyna w pobliżu Pińska, Zwiedzanie kościoła ŚŚ. Apostołów Piotra i Pawła z cudownym obrazem M.B. Łohiszyńskiej – Królowej Polesia; Kosów Poleski – zwiedzanie odrestaurowanego rodzinnego dworku Tadeusza Kościuszki, obecnie Muzeum pamięci T. Kościuszki, Pałac Pusłowskich. Żyrowice zwane „Prawosławną Częstochową” – zwiedzanie najbardziej znanego prawosławnego sanktuarium na Białorusi z cudownym obrazem M.B. Żyrowickiej Zakwaterowanie w Baranowiczach, obiadokolacja i nocleg.

4 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie, Msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Baranowiczach. Przejazd do Nieświeża – rezydencji rodowej rodu Radziwiłłów. Zwiedzanie kościoła z XVI wieku p.w. Bożego Ciała. W kryptach grobowych kościoła pochowanych jest blisko 100 przedstawicieli rodu Radziwiłłów. Przejazd do Mińska i zwiedzanie stolicy Białorusi: Prospekt Niepodległości, Biblioteka Narodowa, Ratusz, sobór katedralny, Troickie Przedmieście, „Wyspa łez” z pomnikiem żołnierzy poległych w Afganistanie, Kościół św. Symeona i Heleny, dom rodziny Melchiora Wańkowicza, inne zabytki i atrakcje. zabytkowa starówka, zabytkowy kościół św. Szymona i Heleny, Prospekt Niezależności, inne zabytki miasta. Kuropaty pod Mińskiem – miejsce kaźni w latach 30- i 40-tych tysięcy obywateli byłego ZSRR i przedwojennej Polski, zapalenie zniczy. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do miejscowości Mir, zwiedzanie zabytkowego zespołu parkowo-zamkowego Radziwiłłów z XVI

wieku. Zamek w Mirze jest jedynym zachowanym kompleksem zamkowym na Białorusi który został zaliczony do zabytków kultury światowej przez UNESCO. Następnie przejazd do Nowogródka. Po przyjeździe zwiedzanie Nowogródka. W programie zwiedzania: Muzeum, pomnik i kopiec Adama Mickiewicza, Kościół Farny pw. Przemienienia Pańskiego – miejsce chrztu Adama Mickiewicza i ślubu króla Władysława Jagiełły z Zofią Olszańską, ruiny średniowiecznego zamku. Trokiele – Sanktuarium Matki Boskiej Trokielskiej – Msza św. przed obrazem słynącym łaskami, przywiezionym z Wilna już 1595 r. Obraz jest jednym z najbardziej kunsztownych wizerunków Matki Bożej Śnieżnej na Białorusi. Zakwaterowanie w hotelu w Lidzie, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień
Śniadanie, wykwaterowanie, Msza święta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Lidzie.
Stare Wasiliszki– Muzeum rodzinne Czesława Niemena, zabytkowy neogotycki kościół pw. Apostołów św. Piotra i Pawła. Odjazd do Grodna, zwiedzanie miasta. W programie zwiedzania: Muzeum, pomnik i grób Elizy Orzeszkowej, zamek Stefana Batorego, Kościół Farny pw. św. Franciszka Ksawerego, kościół Zwiastowania NMP i klasztor Sióstr Brygidek, bernardyński kościół Znalezienia Krzyża Świętego w Grodnie, cmentarz polski z grobami żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r, pomnik katyński, cerkiew kołożska z XII wieku, sobór grodzieński i inne zabytki. Po zwiedzaniu odjazd do Polski. Przejazd do Sokółki. Zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja i nocleg.

7 dzień
Śniadanie, Msza św. w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce (Kolegiata św. Antoniego). Po Mszy św. spotkanie w Sali Pielgrzyma, gdzie Ksiądz lub Siostra przedstawiają historię Cudu Eucharystycznego jaki dokonał się w tutejszym Kościele w 2008 roku. Wyświetlony będzie również film.
Następnie przejazd do Białegostoku. Wizyta u Sióstr Jezusa Miłosiernego, Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy u Sióstr, w której posługę kapłańską sprawował w przeszłości Bł. Ks. Michał Sopoćko.
Krótki spacer po mieście w okolicach Pałacu Branickich i Rynku. Odjazd do Supraśla. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja w formie biesiady podlaskiej ze specjałami lokalnej kuchni. Nocleg.

8 dzień:
Śniadanie, wykwaterowanie i zwiedzanie Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogarodzicy w Supraślu oraz słynnego Muzeum Ikon. Odjazd do Grabarki. Odwiedziny Góry Krzyży w Grabarce oraz cerkwi Przemienienia Pańskiego. Po zwiedzaniu odjazd w drogę powrotną do Rybnika. Na trasie Msza św. w jednym w Kościołów ( Sanktuariów ) – do uzgodnienia. Późnym wieczorem powrót do Rybnika – Zamysłowa.

W CENIE:

– przejazd autokarem klasy lux z klimatyzacją, WC, video i barkiem
– 7 noclegów, 7 śniadań, 7 obiadokolacji w Domach Pielgrzyma, pensjonatach i hotelach zgodnie z programem, pok. 2, 3, 4-os z pełnym węzłem sanitarnym
– koszt grupowej turystycznej wizy białoruskiej oraz obsługi wizowej
– pilot-przewodnik z BP Polan na całą trasę
– usługi lokalnych przewodników terenowych
– ubezpieczenie NNW, KL wraz z chorobami przewlekłymi za granicą
– podatek VAT marża

DODATKOWO PŁATNE:

Bilety wstępów, zwiedzanie z systemem TGS oraz przewodnicy muzealni ok. 180 zł/os

DODATKOWE INFORMACJE:
W celu wyrobienia białoruskiej wizy turystycznej na około 14 dni przed planowanym terminem wyjazdu na Białoruś musimy otrzymać paszport, wypełniony wniosek wizowy oraz jedno kolorowe zdjęcie każdej wyjeżdżającej osoby. Procedura i wniosek wizowy nie są skomplikowane, przesyłamy wzór wg którego łatwo taki wniosek wypełnić.

Comments are closed.