PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

PIELGRZYMKA
DO ZIEMI ŚWIĘTEJ & JORDANII 9 dni

BETLEJEM JEROZOLIMA ŚW. GÓRA SYJON KANA GALILEJSKA NAZARET KAFARNAUM JERYCHO – BAPTISM SITE MORZE MARTWE RA OLIWNA MADABA GÓRA NEBO KERAK WADI MUSDA PETRA
TERMIN 0614.10.2023
CENA: 2400 PLN + 860 USD + 250 usd/os. – płatne na miejscu u pilota.
(czyli w sumie: 2400 zł. i 1110 dolarów)

DZIEŃ 1. KRK/KTW/WRO TEL AVIV NAZARET Zbiórka na lotnisku. Odprawa bagażowobiletowa. Przelot do Tel Avivu. Przejazd na łnoc. Kana Galilejska. Przejazd do Nazaretu w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2. TABGHA KAFARNAUM AMMAN Śniadanie. Góra 8 błogosławieństw. Przejazd do Tabghi miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn oraz kobiety i dzieci. Przejazd do Kościoła Prymatu, a następnie do Kafarnaum, nazywanego miastem Jezusa. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na granicę izraelsko jordańską. Przejazd do hotelu w Ammanie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3. MADABA GÓRA NEBO ALMAGHTAS/BAPTISM KERAK WADI MUSA Śniadanie. Przejazd przez Amman panorama miasta. Przejazd do Madaby miasta Chrześcijan. Wizyta w Cerkwi Św. Jerzego, gdzie znajduje się mozaikowa podłoga z mapą Bliskiego Wschodu z okresu bizantyjskiego, składająca się z dwóch milionów kawałków. Następnie wizyta na Górze Nebo miejscu, z którego Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną. Msza święta. Przejazd do Betanii Baptism Site. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w miejscu Chrztu Jezusa po jordańskiej stronie. Wizyta w Kerak. Przejazd do hotelu w Wadi Musa. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4. PETRA BETLEJEM Śniadanie. Zwiedzanie Petry starożytna metropolia na południowym szlaku karawan. Skarbiec, Grobowce Królewskie, Wąwóz Siq to tylko niektóre z wyjątkowych miejsc, które kryje w sobie skalne miasto. Przejazd na granicę jordańsko izraelską. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5. BETLEJEM AIN KAREM Śniadanie. Wizyta w Betlejem. Przejazd pod Bazylikę Bożego Narodzenia miejsca, gdzie znajduje się czternastoramienna gwiazda według tradycji tutaj na świat przyszedł Jezus. Wizyta u Małej Arabki miejscu, gdzie znajduję się tzw. Grota Dawidowa. Przejazd do Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – BETLEJEM Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Punkt widokowy – panorama na miasto. Zejście drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit – tu Pan zapłakał nad losem Jerozolimy. Przejście do Ogrójca – ogród Getsemani i Bazylika Narodów, czyli kościół Agonii Chrystusa. Spacer pod Ścianę Płaczu jedyna zachowana do dnia dzisiejszego pozostałość Świątyni Jerozolimskiej. Przejście do wieczernika. Następnie Synagoga monumentu Króla Dawida. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7. JERYCHO – MORZE MARTWE Śniadanie. Przejazd do Jerycha pod Górę Kuszenia oraz postój przy Sykomorze Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe – czas wolny na relaksująca kąpiel. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8. JEROZOLIMA Śniadanie. Wejście bramą lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do miejsca dawnej twierdzy Antonia, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Czas na indywidualna m modlitwę. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9. TEL AVIV – KRK/KTW/WRO Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo – biletowa. Wylot do Polski.

Galilea Travel Mariusz Wijas, ul. Zbożowa 42b/407,
Kotowice 40-657, kontakt: +48 516 145 668,
e- mail:
biuro@galileatravel.pl

CENA: 2400 PLN + 860 USD

CENA ZAWIERA:
Przelot samolotem;
Przejazd autokarem na całości trasy;
8 śniadań, 8 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne);
8 noclegów – hotel 3*** w pok. 2, 3 – osobowych;
Opiekę duszpasterza;
Opiekę przewodnika/pilota;
Ubezpieczenie KL 30 000 euro, NNW 4 000 euro + OC 50 000 euro + bagaż 400 euro + (CP 30 000 euro choroby
przewlekłe) + kwarantanna 1000 euro + izolacja 1000 euro + covid;
Opłata na Fundusz Gwarancyjny TFG i TFP.

CENA NIE ZAWIERA:
Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, zestawów tour-guide, napiwków dla
kierowców i obsługi hotelowej, wiz wjazdowych i wyjazdowych z Jordanii – koszt 250 usd/os. – płatne na miejscu u
pilota. Kwota nie podlega rozliczeniu w zakresie ewentualnych zwrotów za niewykorzystane bilety.
Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego 290 usd;
Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce 3% wartości imprezy turystycznej lub z
rozszerzeniem o choroby przewlekłe 6% wartości imprezy turystycznej (możliwość wykupienia polisy w BP „Galilea
Travel” do 31 dni przed wyjazdem);
Wycieczki fakultatywnej Jerozolima nocą 35 usd;
Wszystkich innych wydatków nie ujętych w “świadczeniach zawartych w cenie”;
Wydatków osobistych.
ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE