POTRZEBNA POMOC POGORZELCOM z Rybnika-Zamysłowa

POTRZEBNA POMOC POGORZELCOM
z Rybnika-Zamysłowa

Msza św. dziękczynna zamówiona od Państwa Stefana i Henryki
w intencji wszystkich darczyńców, wolontariuszy i ludzi dobrej woli,
którzy pomogli w trudnym doświadczeniu życiowym uporania się po pożarze,
odbędzie się 20 stycznia o godz, 18.00.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Późnym wieczorem 2 stycznia 2022 roku w Rybniku-Zamysłowie na ul. Nacyńskiej doszło do groźnego pożaru budynku jednorodzinnego. W pożarze ucierpiało starsze małżeństwo, Państwo Henryka i Stefan.

Na portalu internetowym https://zrzutka.pl/62cfb8 trwa zbiórka, z której pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na leczenie i rehabilitację Pani Henryki, która obecnie przebywa w szpitalu oraz leczenie Pana Stefana.

Pomoc potrzebna jest również na remont domu. Ogień strawił piętro budynku oraz klatkę schodową. Pokoje na piętrze wymagają m.in. wymiany stolarki okiennej, skuwania tynków i położenia nowych, zamontowania nowej instalacji elektrycznej, zamontowania nowej instalacji grzewczej, naprawienia podłóg, wyremontowania łazienki oraz malowania. Meble oraz rzeczy osobiste niestety również uległy zniszczeniu. Małżeństwo żyje dzięki pomocy rodziny i sąsiadów, którzy udzielili poszkodowanym pomocy oraz wezwali służby ratownicze. Seniorzy ze względu na stan zdrowia (Pan Stefan posiada rozrusznik serca) nie są w stanie samodzielnie wyremontować domu. Prosimy o pomoc, każdy grosz w tej sytuacji jest niezwykle cenny. Od początku jesteśmy z tą rodziną i dlatego z całego serca zachęcamy Państwa do udzielenia wsparcia.