Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

VI Niedziela Wielkanocna
26 maja 2019 r.

Składamy serdeczne podziękowanie za złożone dziś ofiary w dalszym ciągu przeznaczone na cele prace remontowe – przy kosciele i klasztorze. Bóg zapłać!

  1. Dziś, podczas Mszy św. o godz. 11.00 o. Prowincjał Antonin Brząkalik dokona poświecenia naszego nowego instrumentu organowego. Serdecznie zapraszamy na tą uroczystość. Nowy instrument został zasponsorowany dla naszego kościoła z okazji 30 rocznicy poświęcenia.
  2. Dziś spotkanie FZŚ o 14.30. Nabożeństwo majowe o 16.00.
  3. Zapraszamy także do uczestnictwa w Dniach Krzyżowych: w poniedziałek: o 17.30 nabożeństwo majowe oraz Msza św. o 00 wraz z modlitwami o urodzaje przy krzyżu przy ul. Niedobczyckiej (posesja państwa Marszałek); we wtorek: o 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. w kościele, a po niej procesja i modlitwy przy krzyżu na ul. Wodzisławskiej; w środę: o 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. w kościele, a po niej procesja i modlitwy przy krzyżu z tyłu kościoła. Prosimy parafian o przygotowanie i przystrojenie tychże krzyży.
  4. W piątek, 31 maja, zapraszamy na uroczyste zakończenie nabożeństw majowych – wyjątkowo o godz. 17.15. Po Mszy św. w salkach pod kościołem spotkanie wspólnoty Rodzin Szensztackich.
  5. W sobotę, 1 czerwca, wzorem ubiegłego roku, w ramach Rodzinnego Pikniku organizujemy przy naszym kościele Parafialny Dzień Dziecka. Rozpoczęcie o godz. 15.30. Zebrane fundusze ze sprzedaży ciasta posłużą na dofinansowanie wyjazdu rekolekcyjnego i wakacyjnego dla dzieci z parafialnych grup. Prosimy zatem o włączenie się w pieczenie ciasta, które można przynosić do soboty, do godz. 11.00. Przewidziany jest także występ wokalny Dzieci Maryi wraz z zespołem Offmymind i wiele innych atrakcji, łącznie z wojskową kuchnią polową. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny. Szczegóły na plakatach.
  6. Także w przyszła sobotę, z racji I soboty miesiąca, o 6.30 zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP oraz na Mszę św. w intencji rodzin naszej parafii o godz. 7.00. Natomiast o 17.30 adoracja NS i okazja do spowiedzi św.
  7. Przyszła Niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  8. W poniedziałek 3 czerwca po wieczornej Mszy św. – spotykanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  9. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Matki,
a wszystkim wiernym Błogosławionej niedzieli!