Ogłoszenia duszpasterskie

24 Niedziela Zwykła

13 września 2020 r.

 1. Dziś świętujemy Dzień Dziękczynienia. Na każdej Mszy św. poświęcamy kosze
  z tegorocznymi plonami na wzór „święconek wielkanocnych”.
 2. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i czwartki po Mszy wieczornej o godz. 18.00.
 3. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania, odbędą się w poniedziałek, czwartek i piątek. Rozpoczęcie zawsze Mszą św. o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża św. Po Mszy o godz. 8.00 dokonamy poświęcenia krzyża oraz dzwonu na małej wierzy nad zakrystią. Dzwon, zgodnie z wyborem dzieci w czasie zeszłorocznych jubileuszowych rorat, otrzyma imię „Franciszek”. Podczas nabożeństw i adoracji Krzyża Chrystusowego będziemy poświęcali nowe krzyże domowe, które prosimy przynieść do kościoła oraz przy tej okazji będą zbierane ofiary na rzecz Kustodii Ziemi Świętej.
 5. We wtorek wspomnienie MB Bolesnej. Po Mszy o 18.00 odprawimy nabożeństwo okolicznościowe.
 6. W piątek przypada Dzień Bożego Miłosierdzia i Dzień Przymierza Szensztatu. Zachęcamy do udziału we Mszach św. wszystkich czcicieli i sympatyków tych form modlitewnych. O godz. 8.00 Msza za zmarłych z rocznych wypominek oraz Droga Krzyżowa, a o godz. 17.30 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 7. W sobotę, o 8.00 Msza św. z nabożeństwem do MB Nieustającej Pomocy; o godz. 15.00 zostanie udzielony sakrament Bierzmowania młodzieży naszej Parafii.
 8. Polecamy Gościa Niedzielnego – tygodnik dostępny pod chórem. Zachęcamy również do Adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia. Osoby odprowadzające dzieci do szkoły, jeśli czas pozwala, zachęcamy do udziału we Mszach św. o godz. 8.00 w poniedziałki, środy i piątki oraz soboty.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli – celowa – będzie przeznaczona na spłatę prac drenażowych.
 10. Dziękujemy z serca za waszą obecność, za wszelkie wsparcie. Życzymy dobrej niedzieli!