Ogłoszenia duszpasterskie

15 Niedziela Zwykła

12 lipca 2020 r.

Podczas sprawowania Eucharystii i innych nabożeństw należy z najwyższą troską zachować wszystkie zasady dotyczące bezpieczeństwa, stosownego dystansu osób, zasłaniania ust i nosa. Zgodnie z zasadami instrukcji Konferencji Episkopatu Polski komunię św. przyjmujemy procesyjnie. Najpierw proszone są o podejście osoby przyjmujące komunię na rękę, a następnie tradycyjnie do ust. Pamiętajmy o zachowaniu odległości także w czasie procesji komunijnej oraz przyklęknięciu przed przyjęciem Najświętszego Sakramentu.

  1. W poniedziałek przypada Dzień Fatimski. O godz. 17.30 różaniec fatimski, 18.00 Msza św., a po niej procesja światła i Apel Maryjny.
  2. We piątek Dzień Bożego Miłosierdzia. O godz. 10.00 I spowiedź i próba dla dzieci przystępujących do I komunii św. w sobotę. Prosimy o obecność także rodziców. Wieczorem zapraszamy na nabożeństwo
    o godz. 17.30 oraz na Mszę św. w intencji Czcicieli Bożego Miłosierdzia.
  3. W sobotę Dzień Przymierza Szensztatu. Zachęcamy do udziału w Eucharystii wszystkich członków Ruchu Szensztackiego.
  4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym zawieszone są spotkania formacyjne wszystkich grup parafialnych. Zachęcamy jednak do udziału w Mszach świętych i nabożeństwach okolicznościowych.
  5. Nadal trwają prace budowlane przy kościele. Zakładany jest nowy drenaż tylnej i zachodniej części kościoła. Zwracamy się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu tej inwestycji. Pod chórem do specjalnie oznaczonej skarbony można składać ofiary na ten cel, bądź wpłacać na konto bankowe z dopiskiem „drenaż”. Za zrozumienie i pomoc bardzo dziękujemy.
  6. W przyszłą niedzielę będzie kolekta celowa, na potrzeby naszej parafii i klasztoru.
  7. Dziękujemy z serca za waszą obecność, za dotychczasowe wszelkie wsparcie parafii i klasztoru, zarówno duchowe, jak i materialne, Bóg zapłać. Życzymy błogosławionej niedzieli i udanego wypoczynku!