Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu

24 marca 2019 r.

 1. Dziękujemy osobom, które włączyły się w przygotowanie Dnia Skupienia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, regionu rybnicko-jastrzębskiego, który wczoraj odbył się w naszej parafii.
 2. Gościmy dziś wolontariusza z misji medycznej Doctors Africa, pochodzącego z naszej parafii. Przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka na wsparcie tej działalności misyjnej zespołu lekarzy i studentów. Bóg zapłać za wsparcie.
 3. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 15.45. Rozważamy treści związane z męką Jezusową zawarte w Całunie Turyńskim. W piątki Droga Krzyżowa po porannej Mszy św. oraz o godz. 17.30.
 4. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. W tym dniu na każdej Mszy św. będzie odnowienie zawierzenia się Niepokalanemu Sercu NMP, które stało się owocem rekolekcji parafialnych sprzed dwóch lat. Prosimy przynieść ze sobą akty zawierzenia.
 5. We wtorek po Mszy porannej – nabożeństwo do św. Antoniego, a w czwartek do św. Franciszka.
 6. W piątek, w imieniu animatorów, zapraszamy tegorocznych bierzmowańców na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie przy stole w salkach pod kościołem.
 7. W sobotę o 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia; a od 17.30 adoracja NS i okazja do spowiedzi św.
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 14.30 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 9. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do sanktuariów Polski Wschodniej i Białorusi w ostatnim tygodniu czerwca. Szczegóły na naszej internetowej stronie parafialnej.
 10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa, w cenie 5 zł.
 11. Ogłoszenie pogrzebowe: zmarła Pelagia Baron, zamieszkała przy ul. Polnej. Zachęcamy do modlitwy za zmarłą w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30, w kościele. Natomiast jej pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10.00 także w naszym kościele. Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie

 

Błogosławionego tygodnia!!!