Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Zwykła – „Eucharystia daje życie”

19 STYCZNIA 2020 r.

  1. Przez najbliższy tydzień będziemy przeżywać Dni Modlitw i Jedność Chrześcijan, zakończone Niedzielą Słowa Bożego.
  2. Zachęcamy do wspólnego, rodzinnego kolędowania w atmosferze biesiady, które poprowadzi p. Ilona, nasza parafianka – dziś o godz. 16.15. W przyszłą niedzielę tradycyjne kolędowanie o 16.30.
  3. W środę swoje imieniny zakonne obchodzi o Dorian Plas. Z tej racji Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona wieczorem o godz. 18.00. jest to również Msza św. za wszystkie babcie i dziadków z okazji ich święta. Serdecznie zapraszamy.
  4. W sobotę, przypada święto Nawrócenia św. Pawła. Po Mszy o godz. 8.00 będzie nabożeństwo do MB Trzykroć Przedziwnej z Szensztat.
  5. Rybnicka Rada Seniorów oraz Rada Dzielnicy Zamysłów zapraszają na spotkanie pod nazwą “ŚLĄSKA POLICJA- SENIOROM”. W programie przewidziane jest spotkanie z Prezydentem Miasta Rybnika, prelekcja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, profilaktyki bezpieczeństwa oraz praw seniorów. Ponadto, koncert orkiestry policyjnej, quiz z nagrodami oraz poczęstunek. Wstęp wolny. Spotkanie odbędzie się 22 stycznia br. o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej. ul. Szafranka 7 w Rybniku.
  6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i do nabycia parafialnego kalendarza jubileuszowego – ofiara dobrowolna. W zakrystii są do odebrania zamówione egzemplarze Jubileuszowego Albumu.
  7. W poniedziałek, 27 stycznia, spotkanie opłatkowe dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. wraz z ich rodzicami.
  8. Za złożone dziś ofiary na ogrzewanie kościoła i klasztoru bardzo dziękujemy. Bóg zapłać! Życzymy błogosławionego świętowania Dnia Pańskiego i błogosławionego wypoczynku!