Nowy błogosławiony Kościoła – CARLO ACUTIS

W bazylice św. Franciszka w Asyżu został dziś beatyfikowany Czcigodny Sługa Boży Carlo Acutis. Ciało zmarłego w wieku 15 lat geniusza komputerowego na początku października wystawiono na widok publiczny.

Przed śmiercią Carlo Acutis zasłynął z prowadzenia stron internetowych poświęconych cudom eucharystycznym. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się siedem lat temu. W tym roku zatwierdzono cud za jego wstawiennictwem.

Ks. prof. Jan Machniak zwraca uwagę, że to kolejny wzór do naśladowania szczególnie dla ludzi młodych.

– To kolejny przykład, podobnie jak Stanisław Kotka, takiej świętości, która wcześnie dojrzewa. Pokazuje jak żyć Chrystusem, będąc młodym człowiekiem. Myślę, że dla młodego pokolenia, współcześnie jest to bardzo ważny przykład świętości i tego, że dziś też można pokochać Chrystusa, żyć Nim, żyć słowem Bożym i Eucharystią – wskazuje ks. prof. Jan Machniak.

Carlo Acutis urodził się w 1991 r. w Londynie. Był synem włoskich imigrantów. W wieku 12 lat zaczął codziennie uczestniczyć w Eucharystii i co tydzień przystępował do spowiedzi świętej. Zmarł w 2006 r. na białaczkę. Swoje życie ofiarował za Ojca Świętego i Kościół Katolicki. Został pochowany w Asyżu.

Źródło: www.radiomaryja.pl