PROCESJA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY ULICAMI DZIELNICY

W niedzielę, 15 maja, o godzinie 15.00 (w godzinie Bożego Miłosierdzia), spod kaplicy św. Floriana przy ul. Wodzisławskiej i parkingu przy Plebiscytowej wyruszyła procesja różańcowa w kierunku naszego kościoła parafialnego – ulicami Plebiscytową i Franciszkańską. Celem akcji jest modlitwa za Ojczyznę. Przyszło wiele osób, dla których ten temat jest bardzo ważny.
Przez wstawiennictwo Matki Bożej, Królowej Polski, świętych Wojciecha, Stanisława i Andrzeja oraz naszych Świętych Patronów modliliśmy się, aby Ojczyzna nasza była Bogu zawsze wierna; aby przynosiła chwałę Jego Imieniu, a przez to wszystkich jej mieszkańców wiodła ku szczęśliwości doczesnej i wiecznej.
“W obecnym, burzliwym dla dziejów Polski i Europy okresie, inicjatywy takie jak Procesja Różańcowa za Polskę, skłaniają nas do zaangażowania duchowego w walkę o przyszłość naszą i naszych dzieci. „Jako świeccy wierni Kościoła katolickiego pragniemy, by nasze działania zaowocowały zrywem w polskim Narodzie do modlitwy, pokuty i odnowy moralnej, by przebłagać Pana Boga za nasze grzechy”, by uratować Polskę przez zagrożeniem wojennym.”
Naszemu spotkaniu towarzyszyły słowa bł. ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego:

“Jeśli z dłoni Narodu wypadnie Ewangelia,
nie uratują jego poziomu moralnego, społecznego i kulturalnego
żadne manifesty czy programy polityczne
(Bł. Prymas Stefan Wyszyński).

Boże, Rządco i Panie narodów, nie wypuszczaj nas z Twojej ręki, a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej Polski, błogosław Ojczyźnie naszej, by była Ci zawsze wierna; aby przynosiła chwałę Twojemu Imieniu, a przez to wszystkich jej mieszkańców wiodła ku szczęśliwości doczesnej i wiecznej. Wszechmogący wieczny Boże, daj nam szczerą i głęboką miłość ku braciom i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej, byśmy jej i ludowi Twemu mogli służyć uczciwie. Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje, rządy kraju naszego sprawujące, by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.