ZAKOŃCZENIE TYGODNIA MODLITW ZA ZMARŁYCH – nabożeństwo za zmarłych w ostatnim roku

W środę, 8 listopada – odbyło się zakończenie Tygodnia Modlitw za Zmarłych z wyjątkowym nabożeństwem – procesją wokół kościoła. Za figurą Zmartwychwstałego Chrystusa poszliśmy w procesji ze świecami oraz zniczami symbolizującymi obecność naszych zmarłych, którzy odeszli w tym roku z naszej parafii.
Modliliśmy się za zmarłych, szczególnie wspominając ŚP: Elfrydę Węgrzyk, Ernestynę Wałach, Elżbietę Szumbera, Stefanię Klecha, Krystynę Salamon, Mariana Pierchałę, Teresę Swoboda, Renatę Zydek, Michała Paprotny, Reginę Piechaczek, Różę Szebera, Zofię Pieter, Wiktorię Brzezinka, Mariana Kubickiego, Piotra Brzezinkę, Beatę Wisz, Krzysztofa Bocheńskiego, Wacława Sikorę, Marię Wilczek, Urszulę Nocoń, Józefa Jadowskiego, Marię Palenga i Bartłomieja Tkocz.
Przedstawiciele rodzin tegorocznych Zmarłych nieśli znicze ze świadomością, że nasi bliscy są z nami, są blisko poprzez dar Mszy św., która zawsze staje się przestrzenią naszego spotkania z Panem i z nimi właśnie, gdyż tam gdzie On jest, tam też są i ci, którzy w Nim spoczywają.

Wśród tabliczek upamiętniających zmarłych, była jedna pusta. Przypomina ona, że w pewnej chwili będzie musiało pojawić się imię i nazwisko kogoś z nas. Taka jest kolej rzeczy. Przychodzimy i odchodzimy z tego świata. Takie jest życie. Jest to zachęta, aby nie tracić cennego czasu, aby żyć pełnią tego życia, aby żyć pięknie i szlachetnie, aby stawać się lepszym.
Jeśli Pan Bóg pozwoli, w przyszłym roku podobnym nabożeństwem zakończymy ten wyjątkowy czas modlitw i bliskości z naszymi zmarłymi.