ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA NA ZAMYSŁOWIE

Dnia 6 grudnia obchodziliśmy w liturgii wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Dla parafii było to także wspomnienie dnia poświęcenia naszego kościoła, którego dokonał ks. abp. Damian Zimoń, w 1989 r.
Zgromadzeni wierni, przedstawiciele rodzin budowniczych, dzieci oraz sympatycy naszego franciszkańskiego miejsca, modlili się, dziękując Bogu za dar świątyni i rozwijającego się od 1983 r. Parafialnego duszpasterstwa na terenie Zamysłowa. Modlili się za wszystkie rodziny, duszpasterzy i proboszczy, braci zakonnych, którzy posługiwali w naszym kościele. W czasie kazania o. Proboszcz, z pomocą fotografi rozmieszczonych po całej świątyni, opowiedział o dziejach powstawania naszego kościoła, wspomniał o budowniczych i pierwszych współpracownikach parafii. To wszystko miało służyć budowaniu naszej wspólnotowej tożsamości oraz świadomości, że jako kościół, przygotowujemy się na spotkanie z Bogiem w wieczności. Jesteśmy tu także po to,  aby przygotować miejsce w naszych sercach
na narodziny Bożego Syna. Wspomaga nas w tym tegoroczny roratni Przewodnik, św. Franciszek z Asyżu, który uczy nas jak właściwie budować prawdziwą wspólnotę opartą na Ewangelii Pana Jezusa. Bogu niech będą dzięki za nasz kościół parafialny, za wszystkich budowniczych, ofiarodawców i duszpasterzy, Bogu niech będą dzięki za tych, którzy także dziś chcą budować chrystusowy kościół na ziemi Zamysłowa.